Vypravte se na dovolenou do Dalmácie

Chorvatská oblast Dalmácie se dělí na tři části – severní, střední a jižní. Mimo pevninské části má Dalmácie i řadu ostrovů. Mezi ty známé patří Korčula, Brač, Hvar nebo Dugi otok. Nejnavštěvovanějším městem této oblasti je Dubrovnik, který se nachází na seznamu světových památek UNESCO.

Dalmacké pobřeží

Břehy pobřeží omývají vody Jadranského moře. Pobřeží je velmi členité a dokreslují jej vysoká pohoří. Součást pobřežní krajiny představují háje palem a olivovníků. Ideální cestou je Jadranská magistrála, která lemuje celé pobřeží.

Dalmácie nabízí malá i velká letoviska, která každým rokem navštíví velké množství turistů. K dispozici jim jsou starobylá města, která jsou však zachovalá. Nádherné jsou i malebné rybářské vesničky, ve kterých jsou ke spatření malé kamenné domky. Turistům je k dispozici velké množství pláží a zátok, kde si mohou užívat azurové moře. Mezi živá a rušná centra patří Zadar, Šibenik, Dubrovnik, Makarská nebo Split. Toužíte-li však po soukromí a klidu, raději volte odlehlejší vesničky nebo menší města, která se nacházejí na přilehlých ostrovech. I ty nabízejí dokonalé ubytování chorvatsko.

Dubrovnik

Toto úchvatné město má zachovalé historické jádro, které obepínají mohutné hradby s několika věžemi a pevnostmi. Toto městské opevnění se řadí mezi velmi cenné evropské památkové komplexy. Kromě toho je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ve staré části města se nachází pouze pěší zóna. Projít se můžete po místní promenádě nebo po okolních hradbách. Místní ulice obklopuje velké množství zeleně.

Během léta zde můžete navštívit známou kulturní akci Letní dubrovnické hry. K vidění jsou zde divadelní a hudební umělci celého Chorvatska.

Nedaleko města se rozkládá oblíbený malá ostrov Lokrun. Chorvatské ostrovy jsou proslulé. Prohlédněte si nabídku ubytovacího portálu ubytovanivchorvatsku.cz, vyberte si hotel nebo penzion a užívejte si zaslouženou dovolenou.