Vydejte se do Itálie za gastroturistikou

Italské speciality jsou rozšířené po celém světě. Kdo by neznal křupavou pizzu, různé druhy bylinkových pest, zrající i čerstvé sýry nebo různé druhy těstovin. Zapomínat nesmíme ani na lahodná vína. To vše tuto zemi proslavilo. K ubytování zvou mobilní domy itálie. Vyberte si některý z nich a užívejte si příjemnou italskou atmosféru.

Na čem si pochutnat v některých regionech?

Speciality v oblasti Abruzzo

Prioritou místní kuchyně jsou těstoviny doplněné o maso a zeleninu okořeněné rozmarýnem, šafránem nebo chilli papričkami, Oblast proslula grilovanými jehněčími špízy a cavatlelli – dlouhými, ručně vyráběnými těstovinami, které se servírují s masovou omáčkou doplněnou o brokolici nebo houby.

Speciality v oblasti Apulie

Zde se pěstuje velké množství zeleniny a luštěnin a oblast je proslulá výrobou sýra a olivového oleje. Moře poskytuje různé plody, které se objevují na talířích upravené coby speciality místní kuchyně. Příležitostně můžete ochutnat kozí nebo jehněčí maso. Oblibě se těší i těstoviny upravované na různé způsoby.

Speciality v oblasti Kalábrie

Místní kuchyně je ovlivněná kuchyní francouzskou a španělskou. Servírují se plody moře a těstoviny doplněné o kozí, hovězí nebo vepřovou omáčku a slanou ricottu.

Speciality v oblasti Ligurie

Tato oblast se proslavila bylinkami, zeleninou, plody moře a rybami. Oblibě se těší různé druhy slaných koláčů. Pšenice, pro kterou zde nejsou úplně vhodné podmínky, se nahrazuje cizrnou.

Ubytování v mobilních domech

Mobilní domy itálie představují jednu z možností ubytování. Tuto možnost pobytu nabízí společnost Gradtur. Ta má svoje mobilní domy umístěné v krásných destinacích rozmístěných po celé oblasti Itálie. Naleznete je jak na úchvatném italském pobřeží, tak i v malebných venkovských letoviscích. Vybrat si můžete ze širokého výběru lokalit. Ubytování v mobilním domě je ideální volbou pro všechny milovníky přírody a zároveň i luxusu.