Klasické a vsypové urny pro důstojné rozloučení

Jedním z nejtěžších okamžiků v životě je ztráta milovaného člověka. Především po emoční stránce, ale také co se organizace posledního rozloučení týče. Nevíme, jak se v těchto chvílích cítíte. Nikdo to neví. Ale víme, že potřebujete podporu. Proto jsou tu pro vás kvalitní České urny více než třicet let. Poctivé produkty, které projdou laskavou péčí českých rukou.

I urny mají svůj příběh

Každá urna, která vyjde z našich dílen je originál. Víme, že vkus je individuální, proto jsme pro vás připravili nejen klasické porcelánové pohřební urny, ale také desingnové pohřební urny. U nás si vybere každý. Když se však podíváme blíže na ty klasické, můžeme je rozdělit do několika kategorií, přičemž každá z nich má svá pro a proti.

Mezi méně žádané patří urny nerezové a plastové, které mohou nabídnout jak odolnost, tak zajímavý design.

Klasické české urny a tradice

Položili jste si otázku, proč si vybrat právě klasické české urny? Nejen, že s nimi mají České urny více než třicet let zkušeností, ale je to tradice a ta se udržuje. Samotné urny nabízí kromě tradičního řemesla také jedinečný a elegantní design, který spočívá v jednoduchosti.

  • Tradiční česká ruční výroba – každá urna, která vyjde z výrobny, je unikátní kousek, který prošel laskavýma rukama profesionálně školených zaměstnanců. Prochází složitým procesem, který jí vdechne konečnou podobu tkvící v jednoduchosti.

  • Odolnost materiálu – České urny používají kvalitní český porcelán, který je nejen sám o sobě elegantním materiálem, ale navíc odolá všem povětrnostním podmínkám. Včetně škodlivého UV záření. Našim urnám čas na kvalitě neubere.

  • Kvalitní a precizní zdobení – řada modelů je zdobena drahými kovy nebo barvami z nich připravenými. Zdobení probíhá ručně precizní rukou. Další oblíbenou variantou, s kterou máme více než dvacet let zkušeností, je zdobení fotografií. Každý kousek je originál, proto nikdy nenajdete dva stejné výrobky.

Šetrnost porcelánu k životnímu prostředí

Jedinečnou výhodou porcelánu jako materiálu, který je pro výrobu uren používán nejčastěji, je jeho šetrnost k životnímu prostředí. K jeho výrobě jsou již po dlouhá staletí používány tytéž přírodní materiály, kterými jsou kaolin, živec a křemen a to v přesném poměru, který dovedli k dokonalosti celé generace před námi. Podobně jsou na tom i drahé kovy, i ty pochází z přírodních zdrojů. V tomto případě je to především stříbro, platina a zlato.

Fotografie, které jsou někdy na přání klienta použity ke zdobení uren, jsou vždy zataveny pod tenkou vrstvou glazury. Tedy nehrozí, že by se časem vlivem počasí uvolnily do okolního prostředí. Obdobně jsou na tom fotografie a stojánky na hrob. Kdysi zastaralá dekorace, která se opět vrací do módy.