Ze skromných počátků až na úplný vrchol. To všechno je výrobce dieselových motorů Tatra!

Jenom málo českých značek se dokázalo dostat do celého světa. Pokud se to už ale některé z nich povedlo, tak je nutné říct, že si dokázala získat zasloužený věhlas. Jednou z těch značek, které si ho právem zaslouží, je také výrobce motorů Tatra.

Tatra v současnosti i minulosti fungovala především jako výroba nákladních vozidel, ale i přesto dosahují její motory světových kvalit. I z toho důvodu jsou tak zajímavou konkurencí i pro takové stálice na trhu, jako jsou Perkins Motors.

Odkud se vzala česká značka Tatra?

Pokud se podíváme na historii motoristických značek, tak se velice často podíváme, jak dlouhá je. V případě samotné Tatry se rozhodně nemáme za co stydět, protože se založením v roce 1850 dokázala Tatra oslavit už více, jako sto sedmdesát let svojí existence!

Ve svém počátku se stala Tatra, jak již bylo řečeno, hlavně výrobcem nákladních vozů a těžké techniky. Svůj sortiment i později začala orientovat na samostatné Tatra motory, které patří ke světové extra třídě ve své kategorii. Oproti různorodé konkurenci se ale rozhodně Tatra neprojevuje ani tak unikátními motory, jako spíše legendárními vozy.

Značka, co oslovila celý svět!

Ještě dříve, než se vůbec začaly motory Tatra dostávat do celého světa samostatně, dokázala Tatra oslovit celý svět svými nákladními vozy. Už od počátku totiž konstruktéři značky dokázali předvést velice zajímavou a inovativní práci. Speciální podvozky, kterými disponují vozy Tatra snad od svých prvních generací nakonec dokázaly ovládnout i ty vůbec nesložitější terény po celém světě.

V čem je Tatra oproti konkurenci výjimečná?

U zmíněných vozů ještě zůstaneme, protože právě zde se nachází unikátnost celé této značky. Konstrukce, kterou Tatra aplikuje, je založená na centrálním rámu, kde jsou ale jednotlivá kola zavěšena zcela nezávisle. Díky tomu je tak ovladatelnost v terénu naprosto bezkonkurenční a Tatra dokáže překonat i extrémní překážky. V motorové výbavě dokáží sice Perkins motory jasně konkurovat, ale Tatra si rozhodně váží svého slova a do vozů tak montuje vlastní motorovou produkci.