Veemo – plně uzavřené elektrokolo na solární pohon

Veemo je neuvěřitelné plně uzavřené elektrické jízdní kolo s 80wattovým solárním panelem na střeše pro dobíjení baterie. Byla navržena společností VeloMetro, aby se stala sdíleným vozidlem ve Vancouveru a nakonec ve městech po celém světě. Myšlenkou je, že si lidé mohou tato elektrokola pronajmout a používat je jako rozšíření systému veřejné dopravy v daném městě.

Elektrický asistent umožňuje lidem s různou úrovní zdatnosti používat kolo a pohybovat se po městě, aniž by se potili nebo namočili, když prší. Toto elektrokolo dokáže jet rychlostí až 30 km/h a baterie mu dává dostatek energie. dojezd 100 km.

Aby bylo možné tato elektrická kola provozovat jako vozový park, ale bez drahé infrastruktury, plánuje VeloMetro mít systém výměny baterií s kamionem nabitým nabitými bateriemi, který bude jezdit a vyměňovat baterie s nízkou spotřebou.

Kody Baker ze společnosti VeloMetro si myslí, že tato kola (velomobily) pomohou městům přejít k modálnímu posunu směrem k tomu, aby lidé vystoupili z aut s jedním pasažérem do aktivní dopravy.

Pozitivní dopady přechodu na jiný druh dopravy by znamenaly méně aut na silnicích, méně hluku a znečištění ovzduší, více prostoru pro cyklostezky a zdravější obyvatelstvo. Veemo má dokonce tlumiče, elektricky ovládaná okna a zámky a prostor za sedadlem pro potraviny nebo zavazadlo.