Tato pohyblivá laboratoř vypadá velmi zlověstně. O co se jedná?

Z hangáru na bývalé letecké základně Soesterberg v nizozemském Utrechtu vychází černý hranatý tvar, který vypadá jako tajný poustevnický krab křížený s letištní čekárnou. Tato kombinace mobilní sochy a laboratoře se nazývá Tajná operace 610.

Říkají tomu pohyblivé umělecké dílo, inspirativní design a poplácávají se po zádech, že přemýšlejí mimo krabici. O jaké krabici to mluví? Tvrdí, že Tajná operace 610 by mohla být dokonalým prostorem pro výzkum, experimenty a inovace. Co to sakra zkoumají?

K čemu je jejich inovace, když stále nevíme, na jakou škatulku myslí? A pokud jde o umění… kam bych to sakra dal? Umělecké dílo téměř mučivě pomalým tempem využívá housenkové dráhy k překonání zdánlivě nekonečné dráhy.

Když se s velkým hlukem otevřou nelítostné dveře leteckého bunkru Shelter 610, pomalu vyjíždí monstrózní černé monstrum. Objekt oživuje tajemnou atmosféru studené války a děsivou válečnou zbraň.

Tajná operace 610 umístěná v hangáru, který byl kdysi vyhrazen pro Phantomy a F-15, má vlastní pohon na housenkách. Má navodit atmosféru strachu a napětí studené války, když se převaluje na 4 km dlouhé dráze, aby návštěvníkům poskytla různé pohledy na ni v krajině. Uvnitř je sezení pro 12 osob.