Profesionální regálové systémy pomohou s efektivitou i bezpečností ve skladovacích prostorech

Skladovací prostory mohou mít kolikrát jako největší problém právě svoje rozměry. Jednoduše se tak může stát, že se stávajícím řešením skladování čehokoliv nám může dojít prostor, nebo možnosti, jak lépe sklad organizovat.

Věcí, která ale do značné míry může pomoci eliminovat takové problémy, jsou profesionální regálové systémy. Právě jejich využívání je přitom jednou z věcí, které pomohou nejen menším skladům, ale také velkoskladům se zlepšením efektivity i bezpečnosti na pracovišti.

Využívejte svoje prostory na maximum

Jednou z věcí, které rozhodně mohou ovlivnit celkový výkon skladu, je stoprocentní využívání vašich prostorů. Pokud přitom používáte jenom předem připravená řešení, tak většinou musíte v rámci prostoru hledat celou řadu kompromisů k ideálnímu výkonu. V opačném případě jsou individuální regálové systémy sice dražší řešení, ale za cenu maximální efektivity, co se týče využití vašeho prostoru.

Bezpečnost vždy na prvním místě

Profesionální regálové systémy jsou navrženy tak, aby nabídly nejen efektivitu a všestranné využití, ale mimo toho dokonce i maximální bezpečnost. Typicky jsou specifické hlavně policové regály v tom, aby dokázaly nabídnout naprosto bezpečný a ideální přístup ke skladovaným věcem. Mimo toho mají velice často regály bezpečnostní prvky, mezi které se řadí zabezpečení proti pádu materiálu, nebo poddimenzovaná maximální nosnost, která tak zabraňuje jeho přetížení v rámci klasického používání.

Možnost využití desítek typů regálů

Rozhodně neplatí, že jsou všechny regálové systémy stejné, nebo minimálně hodně podobné. Zcela naopak se můžete setkat s celou řadou typů regálových systémů, které mají především velice specifické využití.

Příkladem může být regálový systém s konzolemi pro dlouhé materiály, nebo speciální regály pro bezpečné umístění celých palet na jednom místě. Všechny typy regálů přitom v rámci regálových systémů lze také kombinovat mezi sebou, což některé druhy skladů mohou ocenit. Efektivita i bezpečnost je tak možná i pro různé typy ukládaných předmětů.