Téměř 50 let od chvíle, kdy člověk poprvé vstoupil na měsíční povrch, vysvětluje šéf Evropské vesmírné agentury svou vizi života a práce na Měsíci. Johann-Dietrich Woerner věří, že dalším obrovským skokem pro lidstvo by mohla být mezinárodní spolupráce vesmírných národů v podobě měsíční vesnice. Tato vesnice by byla trvalou měsíční základnou pro vědu, obchod, turistiku nebo dokonce hornictví.
Woerner vysvětluje, jak by využití vlastních přírodních zdrojů Měsíce mohlo pomoci vybudovat a udržet základnu pomocí 3D tisku struktury nebo stavebního prvku.
Robotické rovery by mohly nafouknout ochranné kopule pro astronauty. Diskutuje také o potenciálních rizicích života na Měsíci, stejně jako o možných umístěních měsíční základny a výhodách nového globálního vesmírného projektu.
Z vědeckého hlediska je Měsíc skutečně fascinující, za prvé jako archiv rané historie Země, ale také proto, že můžete umístit radioteleskop na odvrácenou stranu Měsíce a dívat se hluboko do vesmíru bez jakéhokoli rušení lidskými signály.
Pro budoucí vesmírné mise byste mohli vyvíjet a testovat metody založené na nových technologiích, jako je aditivní výroba, které by mohly potenciálně využívat místně dostupné zdroje. Je jasné, že v budoucnu se lidé budou účastnit letů s posádkou dále do Sluneční soustavy. Systém, takže Měsíční vesnice by mohla také fungovat jako dokonalý odrazový můstek a testovací základna s ohledem na tento cíl.