Batoh s více rotory, který umožňuje komukoli vzdorovat gravitaci

Lunavity je systém navržený tak, aby rozšířil lidskou schopnost skákat. Připojitelný multirotor zvedá uživatele během pohybu a umožňuje mu skákat výš a dále. V budoucnu, kdy budou drony široce používány pro doručování a/nebo přepravu, může být použito k dočasnému rozšíření naší mobility.

Lunavity je v podstatě postroj pro připojení člověka k dronu a umožnění mu vzlétnout, i když jen dočasně. Jakmile je uživatel připoután, uvidí nad hlavou oblouky rotorů. Rotory by se pravděpodobně aktivovaly těsně před přáním uživatele vyskočit do vzduchu.

Počáteční síla by byla vyvolána svaly nohou – rotory by pak udržely uživatele ve vstávání po dobu několika sekund, dokud nedosáhl vrcholu, v kterémžto bodě by uživatel pomalu klesal zpět na Zemi. Výzkumníci uvádějí, že Lunavity by měla umožnit člověku skákat. dvakrát až třikrát vyšší než normálně.

Poznamenávají také, že smyslem zařízení je rozšířit nebo rozšířit lidské schopnosti. Dodávají, že by to mohlo způsobit, že přechody pro chodce nebo schody budou zastaralé. Může také nabídnout více svobody lidem s postižením.

V tuto chvíli neexistuje žádná cena ani datum vydání pro Lunativity, ale je to jeden z nejunikátnějších konceptů, které jsou k dispozici právě teď. Tým stojící za Lunativity popisuje myšlenku, která stojí za tím, jako způsob, jak „udělat svět zajímavějším místem.